Jednosc Żabieniec rocznik 2005

Trzy dni rywalizacji w Jarocinie

3 dni rywalizacji, 8 meczów, zespoły z całej Polski i ponad 200 minut gry. Tak w skrócie można opisać rozgrywki zorganizowane przez SBG Sport Business Group w których wzięli udział zawodnicy z rocznika 2005.

Zawodnicy Jedności już w piątek rozpoczęli zmagania i rozegrali dwa mecze:
Jarota Jarocin – Jedność Żabieniec 3:0,
Jedność Żabieniec – Gwarek TG 1:0.

Po piątkowym przetarciu w sobotę Jedność rywalizowała w kolejnych spotkaniach:
Malina Piątek – Jedność Żabieniec 1:0,
Jedność Żabieniec – Mińsk Mazowiecki 2:1,
FASE Szczecin – Jedność Żabieniec 4:0.
Warto podkreślić, że przeciwnicy w tym dniu nie należeli do łatwych. Drużyna ze Szczecina od początku należała do faworytów turnieju, a zawodnicy z Mińska na co dzień występują I lidze wojewódzkiej.

Po meczach grupowych, w niedzielę nasz zespół rozegrał trzy mecze, rywalizując w najlepszej ósemce turnieju.
Ćwierćfinał:
Jedność Żabieniec – PSV Łódź 0:1,
Mecz o awans do meczu o 5 miejsce:
Jedność Żabieniec – LKS Chlebnia 1:1 (k.3:4),
Mecz o 7 miejsce:
Jedność Żabieniec – Calisia Kalisz 0:0 (k.0:2).

Mimo zmiennego szczęścia (2 mecze przegrane po rzutach karnych), i ostatecznie 8 miejsca w końcowej klasyfikacji, Jedność w opinii trenera pokazała się z bardzo dobrej strony:


Wynik był sprawą drugorzędną i na pewno ambitna postawa naszych zawodników w rywalizacji z zespołami z najwyższych lig w swoich województwach, napawa optymizmem i jest powodem do dumy. W każdym meczu było widoczne ogromne zaangażowanie wszystkich piłkarzy Jedności, którzy stanęli na wysokości zadania i pełni mobilizacji walczyli na 200%. Jednak trzeba przyznać, że takie zespoły jak FASE Szczecin czy PSV Łódź były zdecydowanie poza zasięgiem.
Mocno obsadzony turniej tylko potwierdził, że zebrane doświadczenie i nauka idąca z każdym meczem, jest warta przejechanych kilometrów, dlatego w przyszłości tego typy turnieje na pewno będą powtarzane. Brawa dla wszystkich zawodników, którzy godnie reprezentowali nasz klub na arenie ogólnopolskiej, oraz rodziców, którzy podczas turnieju byli razem z drużyną.


W turnieju zagrało 19 zawodników Jedności:
Szeliga (br), Majak, Pangowski, Ostrowska, Fabijański, Miłkowski, Spirydon, Kłosiewicz, Perzyna, Wąsik, Kamiński, Mujević, F.Pełeszok, J.Pełeszok, Kuligowski, Łukawski, Choroś, Chodkiewicz, Szurgot.

About the author

admin

View all posts

1 Comment

  • Miło bardzo wspominam te nasze mecze juniorskie raptem walczymy o medal a turniej zakąnczamy na 6 pozycji wiec nie poddawac się a swoje przyjdzie.Pozdrowienia zawodnik z Piaseczna DS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.