Jedność Żabieniec

Zmiany, zmiany…

Sezon ligowy zakończony, zawodnicy korzystają z przerwy od zajęć zorganizowanych w lipcu. Wolnego jednak nie ma w gabinetach klubowych. Przed startem nowych rozgrywek szykowane są zmiany w pionie organizacyjno-sportowym.

Wraz z zakończoną rundą wiosenną, pracę z rocznikiem 2005 zakończył trener Michał Wielogórski, który prowadził drużynę nieprzerwanie od 2016 roku. Nowym trenerem został Mariusz Arak, który ma już za sobą pierwsze treningi z drużyną przed przerwą wakacyjną. Trener Arak prowadził do tej pory zespoły młodzieżowe MKS Piaseczno z roczników 2006 i 2012, a także był II trenerem czy rocznikach 2001 i 2003. Od 2017 roku posiada uprawnienia UEFA B.

Kolejne zmiany dotyczą rocznika 2008 i 2011. Dotychczasowego opiekuna rocznika 2008- również trenera Wielogórskiego, zastąpi trener Piotr Senator, który swój rocznik U-10 zostawi w rękach… trenera Wielogórskiego. 

Nowo tworzoną grupą rocznika 2015 kierować będzie trener Mateusz Szymczak, który pracował do tej pory z rocznikiem 2009 i będzie łączył obowiązki pracy w dwóch grupach.
Będzie to ostatnia zmiana trenera przed nową rundą, pozostałe roczniki zostają ze swoimi dotychczasowymi opiekunami.

Zmiany dotyczą również drużyn seniorskich. Zawodnicy rocznika 2002 zakończyli etap szkolenia młodzieżowego na szczeblu I ligi wojewódzkiej. Kolejnym krokiem są już drużyny seniorskie. Zasilą kadrę zespołu A klasy prowadzonej przez trenera Cackowskiego oraz nowo utworzonej drużyny, która zostanie zgłoszona do rozgrywek B Klasy. Stery drużyny rezerw obejmie trener Michał Wielogórski, dla którego będzie to debiut w prowadzeniu drużyny seniorów.

Oprócz zmian trenerów szykowane są również kolejne zmiany w organizacji szkolenia. Do trenera koordynatora Michała Wójcika, który zarządza planem szkolenia techniczno-taktycznym, dołączy trener Michał Wielogórski, który zajmie się kształtowaniem planu przygotowania motorycznego we wszystkich rocznikach klubu. Trener od dłuższego czasu przygotowywał się do nowej roli, biorąc udział w wielu szkoleniach z zakresu przygotowania motorycznego. Jest to kolejny element, który przyczyni się do zwiększenia jakości szkolenia.

Komentarz trenera koordynatora Michała Wójcika:

Zmiany zostały wprowadzone w oparciu o obserwacje oraz zdobywane doświadczenie. Chcemy cały czas się rozwijać i oferować jak najlepsze warunki rozwoju dla naszych zawodników.

Istotną zmianą są roszady trenerów w drużynach. Poprzez takie cykliczne zmiany chcemy co jakiś czas dawać bodziec dla zawodników oraz trenerów drużyn. Zmieniając „środowisko”- zawodnikowi trenera a trenerowi zawodników, możemy wpływać na szybszy rozwój naszych piłkarzy i kadry szkoleniowej.

Kolejną zmianą jakiej dokonaliśmy jest usystematyzowanie i ujednolicenie procesu szkolenia. Nasze zespoły zostały podzielone na trzy piony i każdy pracuje w dwutygodniowym okresie mikrocyklu nad danym elementem piłkarskim. Chcemy aby z naszego klubu wychodzili wszechstronnie wyszkoleni zawodnicy. To ujednolicenie szkolenia pozwala nam również raz w tygodniu zapraszać na treningi do rocznika starszego, zawodnika wyróżniającego się w danym okresie, bez obawy, że będzie doskonalił zupełnie nowe dla siebie elementy. Jest to kolejny element dawania nowego bodźca treningowego zawodnikowi.

Wprowadziliśmy również całkowicie nowe narzędzie do zarządzania – ProTrainUp. Jest to naszym zdaniem najlepszy i dający największe możliwości program. Został wprowadzony aby nasza praca była bardziej transparentna. Możemy lepiej komunikować się z rodzicami, którzy z kolei mają wgląd w naszą pracę z zespołami.

Obecnie pracujemy nad kilkoma nowymi pomysłami. Wierzymy, że wszystkie dotychczasowe zmiany przyczynią się do podniesienia walorów szkoleniowo- sportowych naszego Klubu.

About the author

admin

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.