Trener Jedności na stażu w Lechii Gdańsk

Rozszerzanie własnych kompetencji zawodowych oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności, to bardzo ważne narzędzie w pracy każdego trenera. Nie inaczej jest w Jedności. Nasi trenerzy stale kształcą się biorąc udział w licznych kursokonferencjach, warsztatach czy wykładach.

Jednym z takich elementów jest również udział w stażach w najlepszych akademiach piłkarskich w Polsce. Jeszcze nie tak dawno nasi trenerzy podpatrywali proces kształcenia młodych adeptów futbolu w akademii Zagłębia Lubin, tym razem jeden z naszych trenerów wybrał się do województwa pomorskiego, czerpać wiedzę z kolejnej wizyty w dużej akademii.

W dniach 18-22 grudnia trener rocznika 2005- Michał Wielogórski, odbył staż trenerski w zespole Lechii- aktualnego lidera Ekstraklasy.

Podczas 4 dniowego pobytu trener Michał miał okazję obserwować treningi I zespołu, a także roczników akademii. Oprócz tego brał również udział w wykładach prowadzonych przez trenerów Lechii.
Na koniec oglądanie na żywo meczu Lotto Ekstraklasy:
Lechia Gdańsk- Górnik Zabrze.

Czas spędzony w Gdańsku z pewnością był wartościowy pod względem szkoleniowym, zdobyta wiedza i przede wszystkim „świeże” spojrzenie, na pewno wpłynie korzystnie na pracę z zespołem.
Trener Michał bardzo chwalił sobie samą organizację stażu, która stała na bardzo wysokim poziomie.
Warto również dodać, że trener I zespołu- Piotr Stokowiec okazał się bardzo otwarty na wszystkich uczestników stażu, podobnie jak pozostali trenerzy, którzy prowadzili prelekcje:
Łukasz Smolarow, Maciej Kalkowski, Jarosław Bieniuk (asystenci I trenera), Zbigniew Oszmana (analityk), a także Grzegorz Grzegorczyk (koordynator Akademii) czy Paweł Habrat- psycholog sportu, który uznawany jest za jednego z najlepszych fachowców w swojej dziedzinie.

 

About the author

admin

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.