Turniej Jedność KIDS CUP 2019

Kolejna edycja JEDNOŚĆ KIDS CUP dla roczników 2011 i 2012 za nami!

W dniu 16.02.19 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie odbyła się druga edycja turniejów Jedność KIDS CUP dla roczników 2011 i 2012.

W turniejach organizowanym przez LKS Jedność Żabieniec wzięło udział ponad 130 najmłodszych adeptów kunsztu piłkarskiego z klubów powiatu piaseczyńskiego. Głównym celem imprezy była integracja najmłodszych piłkarzy, świetna zabawa i nauka gry w piłkę nożną. Podczas trwania turnieju, gdzie mecze toczone były na dwóch boiskach równolegle, co pozwoliło na zminimalizowanie przerw pomiędzy meczami oraz zwiększyło liczbę spotkań każdej drużyny, można było zauważyć niesamowite zaangażowanie młodych piłkarzy, walkę do samego końca i zalążki akcji, których mogliby pozazdrościć starsi koledzy naszych milusińskich (było kilku 5-cio latków). Po strzelonych golach najmłodsi reprezentanci klubów powiatu piaseczyńskiego pokazywali „cieszynki” podejrzane u ich idoli grających w najlepszych ligach na świecie.

JEDNOSC KIDS CUP
Turniej od samego początku był komunikowany przez Prezesa Jedności Pawła Sawę jako impreza na której wszyscy mali zawodnicy są wygrani. Każdy z nich jest mistrzem turnieju, co zostało potwierdzone podczas zakończenia gier, gdzie każdy uczestnik otrzymał złoty medal, a drużyny jednakowe puchary. Nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, ponieważ u najmłodszych zgodnie metodologią projektu Jedność KIDS, najważniejsza jest nauka podstaw piłki nożnej, poruszania się i zabawy zgodnie z mottem klubu: UCZYMY, BAWIMY, SZKOLIMY od 1922 r., bez dokładania dodatkowej presji w postaci tabeli bądź oficjalnych wyników każdego spotkania.

Jednosc KIDS CUP
Tegoroczna edycja, podobnie jak ta z 2018 roku okazała się strzałem w dziesiątkę.  Podzielenie sali na 2 boiska pozwoliło na rozgrywanie meczów w systemie każdy z każdym (7-8 meczów rozegrała każda drużyna) w czasie ok. 4h.
Formuła ta nie nudzi zawodników poprzez długie przerwy pomiędzy meczami, za co nasi najmłodsi piłkarze nagrodzili wszystkich uśmiechami podczas dekoracji medalowej. Ważne do dodania, że dla części dzieci były to pierwsze zdobyte medale.

Jednosc KIDS CUP
Serdeczne podziękowania dla wszystkich trenerów i ich podopiecznych za udział w turnieju, GOSiR Piaseczno za pomoc przy organizacji (transport bramek dostosowanych dla najmłodszych) oraz dla Kuriera Południowego i PiasecznoNews za patronat medialny.

About the author

admin

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.