LKS Jedność Żabieniec Coerver Coaching

Oficjalna współpraca z Coerver Coaching!

LKS Jedność Żabieniec został objęty systemowym wsparciem Coerver Coaching Polska. W ramach programu partnerskiego, klub zyskał niezbędne do wdrożenia i realizacji procesu szkoleniowego materiały oraz wiedzę z zakresu filozofii systemu Coerver Coaching. 

Pierwszym etapem współpracy było wewnętrzne szkolenie trenerów naszego klubu, prowadzone przez trenerów edukatorów Coervera – obserwacja jednostki treningowej, udział w sesji praktycznej trenerów, zakończone zajęciami teoretycznymi.
Tego typu wizytacje i szkolenia mają odbywać się cyklicznie.

Obserwacja treningu z udziałem zawodników rocznika 2010.

Oprócz dedykowanych planów treningowych dostosowanych do poziomu zaawansowania zawodników w kategoriach wiekowych U8 – U13, klub zyskuje kompleksowe wsparcie w obszarze merytorycznym, szkoleniowym oraz organizacyjnym.

Metodologia Coerver Coaching była wielokrotnie poznawana przez trenerów Jedności indywidualnie podczas kursokonferencji. Jednak dzięki zaangażowaniu osób ze środowiska klubu, uda się ją wdrożyć w cały proces szkolenia w naszym klubie.

Część praktyczna- udział trenerów w treningu.

Czym jest Coerver Coaching?

Coerver Coaching to znany na całym świecie system szkolenia inspirowany wiedzą holenderskiego trenera Wiela Coervera. W latach 70′ Coerver rozpoczął pracę nad stworzeniem innowacyjnego programu rozwoju umiejętności młodych piłkarzy. Program został opracowany w 1984 przez Alfreda Galustiana i gwiazdę Chelsea – Charlie Cooke’a. Koncentrował się na nauczaniu mistrzowskiego panowania nad piłką (ball mastery) i na rozwijaniu umiejętności gry 1 na 1. Następnie system został rozszerzony o wszystkie aspekty indywidualnej i zespołowej gry ofensywnej, tworząc kompleksową Piramidę Rozwoju Zawodnika (Pyramid of Player Development).

Obecnie współpracują m. in. z akademiami Bayernu Monachium, Realu Madryt, AC Milan, Olimpique Marsylia, Rosenborg Trondheim czy klubów angielskiej Premier League takich jak Liverpool FC, Arsenal Londyn, Manchester United, Chelsea Londyn, Newcastle United, Stoke City oraz klubami występującymi w angielskiej Championship, Birmingham City. Od wielu lat model szkolenia oparty na metodologii Coerver Coaching realizowany jest w narodowych związkach piłki nożnej: Francji, Anglii, Japonii czy Australii. Natomiast najbardziej znanymi piłkarzami, którzy w głównej mierze wychowali się na kompleksowym programie są: Thomas Mueller, Arjen Robben, Robin van Persie, Toni Kroos czy autor jednego z najdroższych transferów w historii piłki nożnej, Gareth Bale.

Warto podkreśli, że Jedność jest jedynym klubem w Gminie Piaseczno, który wdraża i systematyzuje proces szkolenia z udziałem tak uznanej firmy specjalizującej się w szkoleniu piłkarskim.

To jednak nie koniec zmian jakie nastąpiły w ostatnim czasie w naszej akademii. O następnych projektach będziemy informować w kolejnych komunikatach.

About the author

admin

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.