Jedność Żabieniec rocznik 2007/2008

Nabór do rocznika 2007/2008

LKS Jedność Żabieniec prowadzi nabór uzupełniający do kolejnego rocznika w naszym klubie. Dzięki wzorowej współpracy z klubem KS Hubertus Zalesie Górne, który szkoli dzieci na początkowym etapie, dzieci kończąc poziom „Orlika”, mają możliwość kontynuowania przygody z piłką w barwach Jedności.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci urodzone w latach 2007-2008 do wspólnych treningów!
Po szczegółowe informacje zapraszamy do trenera Dariusza Zabiżewskiego – tel. 516-083-194

Poniżej charakterystyka drużyny przedstawiona przez trenera Dariusza:

Jedność Żabieniec 2007/2008 to tak naprawdę (jeszcze) zespół KS Hubertus Zalesie Górne. W pewnym momencie piłkarskiego rozwoju naszych zawodników, boiska typu orlik na których rozgrywaliśmy mecze nie wystarczają nam zarówno do rozgrywek ligowych jak i warunków treningowych. W momencie osiągnięcia wieku „Młodzika”, młodzi adepci piłkarscy rozgrywają mecze w piłce nożnej 9-cio osobowej, do której uprawiania potrzeba większego boiska, a tak naprawdę boiska o niemal pełnych wymiarach. Dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy klubami – LKS Jedność Żabieniec daje nam możliwość dalszego rozwoju i dlatego opuszczamy szeregi Hubertusa na rzecz Jedności. Poza nazwą, boiskiem (infrastrukturą) i nowymi wyzwaniami w zasadzie nic się nie zmienia.


Do tej pory zespół rozgrywał swoje mecze w ligach „Orlików”. Startując nie spodziewaliśmy się tak wspaniałych początków. Reprezentanci Zalesia uczestniczyli w rozgrywkach z ramienia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, awansowali szybko z V ligi do IV, a następnie z IV do III – tam osiedlając się przez 2 ostatnie sezony. Nie jednak wynik sportowy jest najważniejszy. Rozwój motoryczny, techniczny i taktyczny jaki osiągnęliśmy przez czas wspólnej i ciężkiej pracy robi wrażenie. Pomiędzy ciężką pracą jest też czas na zabawę! Bo piłka to piękna gra, która na naszych twarzach często wywołuje różne emocje, lecz głównie uśmiech! Oczywiście uczymy się nie tylko piłki, ale też dobrego wychowania, rywalizacji, współpracy, komunikacji oraz zasad zgodnych z duchem „fair play”. Niedawno (tuż przed Mistrzostwami Świata) kibicowaliśmy reprezentacji Polski podczas ich ostatniego meczu towarzyskiego przed wielkim turniejem.


W przeciągu kilku lat wystąpiliśmy w kilkunastu turniejach halowych i boiskowych, wielu meczach sparingowych i kilkudziesięciu meczach ligowych. Uczęszczamy na obozy przygotowawcze do sezonu – kilka razy odwiedziliśmy Dębice, jeden raz Ełk,niektórzy mieli przyjemność być w Nadrzeczu. W sierpniu tego roku odwiedzimy nadmorskie Mikoszewo.
Warto wspomnieć, że raz już wystąpiliśmy z nowym herbem na koszulkach (J). Po zakończeniu roku szkolnego – już jako Jedność – byliśmy na świetnie zorganizowanym turnieju Nadstal Cup z którego przywieźliśmy puchar za 3 miejsce w „Lidze Europy”.
Zapewne wiele rzeczy mamy do poprawy, wieloma możemy się jeszcze pochwalić, natomiast to co nas buduje to wspólna pasja.

About the author

admin

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.